מכינת רעות

מכינת רעות היא מכינה קדם-צבאית חצי-שנתית של התנועה הקיבוצית ותנועת "החלוץ", כחלק מתקנת "מכינות אופק", הממוקמת בקיבוץ יחיעם בגליל המערבי. משך התכנית מספטמבר ועד סוף פברואר.

קיבוץ יחיעם, בצל המבצר המרשים, הוא מהמקומות היפים בארץ. דרך סיפורי וותיקי הקיבוץ נחשפים החניכים לרוח וערכי החלוציות והציונות שהובילו להקמת הקיבוץ ועמידתו במתקפות אדירות במלחמת העצמאות. הקהילה שמחה על קיום המכינה והשותפות שנרקמת איתה מעוררת התרגשות.

מכינת רעות מיועדת לבוגרי י"ב מכל רחבי הארץ, ושואפת לייצר תמהיל מגוון המייצג את כל רבדיה של החברה הישראלית, ובדגש על אוכלוסיות וחניכים מקהילות שלא מגיעים למסגרות קדם-צבאיות באופן טבעי. המכינה היא מכינה למנהיגות בחברה הישראלית ועל כן מכוונת למועמדים מובילים ובולטים ביישוביהם.

במסגרת פעילות המכינה החניכים משלבים בין 4 מרכיבים – לימודים, התנדבות, חיי קבוצה וניהול משותף.

לימודים – הלימודים במכינת רעות מועברים על-ידי מרצים מוכשרים בנושאים מגוונים כמו כלכלה וחברה, הסכסוך היהודי-פלסטיני, מגדר וחינוך. תכנית הלימודים מגוונת וחווייתית ומשלבת סיורים ומפגשים עם פעילים בולטים.

התנדבות – במסגרת המכינה מתנדבים החניכים במסגרת של יום בשבוע בשלושה תחומים – מסגרות חינוכיות (בתי ספר, מועדוני נוער), מסגרות טיפוליות (נוער ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים) וחקלאות במשקים בסביבה.

קבוצה - ב"חלוץ" כשאומרים קבוצה, מתכוונים לחבורה שמתמודדת על עיצוב המרחב הקבוצתי כמרחב נעים המעצים את כל החברים בו. הקבוצה בחלוץ מודרכת על ידי מדריכ/ה שהתנסתה בעצמה בחיי קבוצה. הקבוצה מתנהלת תוך ניסיון מתמיד לשפר את אופני התקשורת בין חבריה. בנוסף להיותם החברים והשותפים לדירה זה של זה, הם גם שותפים לעיצוב השקפת עולם ולדרך הגשמתה.

ניהול משותף – אנחנו מאמינים ביכולתם של החניכים שלנו וחושבים שבשביל לפתח יכולות ניהול, הובלה והנהגה על החניכים להתנסות בפועל בניהול המכינה. כל חניך מעורב בצוותים שבסופו של דבר מנהלים את תחומי החיים במכינה – מחיי התרבות והפנאי ועד לאוכל ותחזוקה של המבנים.

מתוך ההתנסויות והליווי האישי החניכים יצמחו ויפתחו את יכולותיהם האישיות והמנהיגותיות.


 

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק במחזור ג' של מכינת רעות, להמשיך ולעצב את אופיה ולבסס אותה הלאה לשנים הבאות.

ליצירת קשר

אורית פסקל 052-603-3477, mechinatreut@hechalutz.com

מיקה כהן - 054-306-5653 

איילת מן -  054-447-7238

  • Facebook Social Icon

כתבו לנו ונחזור אליכם

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

עמותת דרכים – מרכז חינוכי להכשרת מנהיגות-חלוצית-ציונית. מס' 580331478, מכללת אורנים דואר טבעון – 3600600. טל': 04-9838753 (שלוחה 220/221). פקס: 04-9530768